Ultrasonogrāfija

Bišu Dārzs Ultrasonogrāfija

Ultraskaņas izmeklēšāna mūsu klīnikā tiek veikta uz modernas daudzfunkcionālas stacionāras diagnostikas ultraskaņas sistēmas Mindray Vetus 7 pilnība digitāls multraskaņas skenera, krāsains dopleris ar augstu jūtīgumu.

USG vēdera dobuma orgānu:
– Aknas (žultspūslis, kanāli), dopleragrāfija aknu asinsvadu sistēmai
– aizkuņģa dziedzeris
– nieres (asisvadu sistēma)
– vēdera dobuma – zarnu trakts (asisvadu sistēma)
– urīnpūslis, prostatas dziedzeris
– dzemde, olšūnas, grūtniecības noteikšana
– nieres, virsnieru dziedzeri
– maģistrālie asisvadi (aorta, galvenā vēna, vārstuļu vēna)

USG sirdij (ehokardigramma):
– krāsainā, nepārtauktā impulsu doplerogrāfija
– vēdera dobuma aortas un gurnu artērijas doplerogrāfija

USG krūšu kurvjm:
– limfmezgli
– neoplāzija
– diafragmas trūce

Ultraskaņas izmeklēšanas priekšrocības?
– Caurskatāmība un iespēja izmeklēt reālajā laikā.
– Metode ļoti vienkārša, tās pielietošana aiņem maz laika, nenodara nekādu diskomforta sajūtas pacientam un nenodarot nekādu bīstamību.
– (USG) peejamāka un lētāka nekā citas pieejamās metodes, tādas kā datora vai magnētiskā – rezonances tomogrāfija.
– (USG) var apstiprināt vai izslēgt ārsta piedāvātās pataloģijas tādas kā: dzemdes iekaisums, nieru polikistoze, akmeņi urīnpūslī, nierēs, žultspūslī, lieli veidojumi vēdera dobumā un daudz kas cits.

Ultraskaņas izmeklēšāna (USG) – viens no pašiem populārākajām diagnostikas metodēm veterinārijā, kas sniedz vistuvāk patiesu informāciju par morfoloģiju un funkcionālo raksturojumu par orgāniem un sistēmu.
(USG) ļauj diagnosticēt saslimšanu pirms tā atklāj sevi klīniski, kas dod iespēju noteikt laicīgu un efektīvu ārstēšanu tās sākotnējā stadijā. AR USG palīdzību iespējams novērtēt stāvokli un anatomisko struktūru dzīvnieka orgāniem kā galvas smadzenes, acs ābols, aknas, resno un tievo zarnu, limfatiskie mezgli prostatas dziedzeris, dzemde un daudz ko citu. USG informē mūs par izmēriem, formu, orgānu atrašanos. Metode balstās uz audu dažādajām iespējām, atkaribā no struktūras, atstarot ulroskaņas viļņus.
Grūtniecības noteikšana ar USG ir droša gan auglim, gan mātei.
Grūtniecības noteikšana kaķiem un suņiem ir veicama 21 – 35 dienā pēc pārošanās. Diemžēl ultraskaņas metode nav pati precīzākā metode, lai noteiktu augļu skaitu. Un ja, kādu iemeslu dēļ, jāzin precīzs skaitu kucēnu, tad ieteicams veikt rentgena izmeklēšanu vēlākajā grūtniecības stadijā (ne agrāk kā 45 dienā pēc grūniecības iestāšanaos).

Dzīnieka sagatavošana pirms USG.
– Vēdera dobuma izmeklēšana jāveic tukšā dūšā, ( dzīvnieku ieteicams nebarot 12 stundas).