Diagnostika

Bišu Dārzs Diagnostika

Veterinārajā klīnikā «Bišu dārzs» izmeklēšana tiek veikta pēc iepriekšēja pieraksta.

Mūsu rentgens sevī ietver kompaktumu, augstu jaudu un iespeju iestatīt augstus parametrus. Ar rentgena palīdzību ir iespējams veikt dzīvniekiem augstas kvalitātes uzņēmumus ar maksimālu līmeņa aisardzību no radioizstarojuma mūsu pacientiem un to īpašniekiem. Pateicoties plašam iestatījuma diapozonam un automātiskajai vadībai izmeklējumos, tas aizņem minimālu laiku dzīvnieka izmeklēšanā. Ar izmeklēšānas rezultātiem un ārsta slēdzienu var iepazīties uzzreiz pēc izmeklēšanas.

Par nepieciešamību pēc rentgena izmeklēšanas nosaka ārstējošais veterinārs. Papildus izmeklēšanas, kā rentgenagrāfija, ultraskaņas diagnostika un dažas citas tikai papildina viena otru un nevar aiztāt viena otru. Katras saslimšanas gadījumā nepieciešams noteikt ārstēšanas diagnostikas metodi, kura visprecīzāk var apstiprināt vai noliegt diagnozi.

Kā galvenās priekšrocības vajag izcelt lētumu, ātrumu iegūt rezultātus bez iejaukšanās dzīvnieka organizmā ieraudzīt iekšējos orgānus un izmaiņas tajos, slimības izraisītajā rezultātā.

Dažos gadījumos rentgenagrāfiskā izmeklēšana izrādās vienīgais veids lai noteiktu precīzu diagnozi, tas nozīmē pareizu ārstēšanau. Rentgenogrāfija tai skaita palīdz noteikt daudzas saslimšanas, kuras ir bez simtomiem un viena pēc otras – laicīgi uzsākt ārstēšanu un brīdināt par tālākajām progresējošajām pataloģijām.

Starojuma izraisītā ietekme uz organismu no dažiem uzņēmumiem ir minimāls un nekādies neietekmē dzīvnieku.

Rentgenogrāfija ir neaizvietojama izmeklējot tādas sistēmas kā kustību atbalsta aparāts, elpošanas sistēma, vēdera dobuma trakts, zobi un žoklis utt…

Par nožēlu dažos gadījumos ir grūti saprast un uzņemt rentgena uzņēmumu. bieži dzīvnieki ir agresīvi, vai baidās no fiksācijas vienā konkrētā pozīcijā, vai arī pozīcija izraisa diskomfortu vai sāpes. Tamdēļ ne vienmēr rentgena uzņēmums sanāk no pirmās reizes, dažķārt jātaisa vairāki uzņēmumi. Bieži nākās taisīt divas, trīs projeksijas, lai iegūtu precīzu un skaidru uzņēmumu.
Pamatā izmeklēšanai nav vajadzīga speciāla dzīvnieka sagatavošana procedūrai, kas arī nav mazsvarīgi. Galvenie trūkumi rentgenogrāfijai – neskaidrs mīksto audu atspoguļojums. Rentgenogrāfijā bez kontraksta labošanas ir rezami tikai kalcifikāti, kaulu izmaiņas un lielie mīksto audu sablīblīvējumi.

Rentgenogrāfiju parasti dara divās savstarpēji perpendikulārās projekcijās. Papildus ar šīm izmanto arī paplildus speciālas projeksijas – šķibās, aksiālās, tangenciālāš un citas, kas dod iespēju izpētīt neredzāmos vai slikti neredzamos objektus no visām pusēm tajos gadījumos, kad viena struktūra pārklāj otru.

Dažkārt nepieciešama dzīvnieka iepriekšēja sagatavošana, nodrošinot rentgena izmeklēšanas kvalitāti, samazinot ar izmēklēšanau saistītos dzīvnieka uztraukumu, brīdinot par attīstības sarežģījumiem. Tā, pirms resnās zarnas rentgena izmēklēšanas, izraksta vēderu mīkstinošus līdzekļus, attīrošās klizmas, pirms dažiem kontrastainiem preperātiem, ko ievada pirms izmeklēšanas; lai prezīzāk veiktu izmeklēšanu diagnosticēšānau funkcionālajam orgānam.